poniedziałek, 11 września 2017

Przyjaźń


Czym jest przyjaźń? Jak zbudować prawdziwą więź?

Najczęściej rozmawiamy o rzeczach błahych i powierzchownych, o przedmiotach, za którymi gonimy, plotkujemy o innych. Ślizgamy się po powierzchni szybkich spotkań i rozmów o niczym. Łatwo zgubić siebie w tej powierzchowności.
Jednym z piękniejszych darów od życia jest przyjaźń, ta od serca. Taka, która opiera się o troskę o drugiego człowieka, odpowiedzialność za tę relację i dzielenie się emocjami. Nawet jeśli mielibyśmy dzielić się problemami, nie uciekajmy od tego. Wszyscy je mamy.

Okazywanie emocji można wziąć za słabość, ale to one są w nas najpiękniejsze, bo przecież pokazują, jacy jesteśmy. Dzielenie uczuć i pomaganie w trudnych chwilach i dają szansę na zbudowanie głębokich relacji. To właśnie dzięki głębokim więzom nawiązanym z innymi nigdy nie czuję się sama.

Zdarza się, że czasem zagłuszamy własną wrażliwość i nie pozwalamy sobie czuć za dużo. Skutecznie uciekamy w nałogi, pracę, cele, przedmioty, atrakcje, byle nie czuć, nie myśleć, nie zastanawiać się nad niczym. Zatrzymaj się na chwilę, spójrz w siebie i podziel się sobą z przyjaciółmi, to najpiękniejsze, co możesz siebie dać, bo prawdziwe.

Właśnie takie relacje budują i dają poczucie bezpieczeństwa. Jest w nich też miejsce na nasze słabości bo możemy bezpiecznie odkryć naszą duszę i wiem, że po drugiej stronie znajdziemy zrozumienie.

Presja indywidualizmu i zgrywania bohaterów, która jest wszechobecna działa na nas i często nieświadomie podążamy ścieżką zupełnie innej rzeczywistości. Żyjemy pod kloszem utkanym z narzuconych nam wyobrażeń i schematów. Tymczasem to, co prawdziwe nosimy w naszych sercach. To jedyna rzeczywistość, w której powinniśmy żyć. Otwórzmy się na siebie, na świat, na ludzi, pokochajmy ich i budujmy najszczersze przyjaźnie z możliwych, bo to czyni cuda i wspomaga proces zdrowienia. Na naszym blogu stomików tak właśnie robimy – robimy wgląd w siebie, odkrywamy się przez Wami i otwarcie rozmawiamy o naszych problemach, nie unikamy trudnych tematów.


Bądźcie zawsze sobą, nie miejcie tematów tabu i wspierajcie się wzajemnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz