piątek, 22 września 2017

Aktywny wypoczynek


Jeśli zależy Ci na utrzymaniu dobrej formy, nie musisz być członkiem żadnej siłowni. Wystarczy ładna pogoda. Razem z przyjacielem udaliśmy się nad morze na moją stałą trasę rowerową, którą pokonywałam już będąc dzieckiem. Wzdłuż morza biegnie deptak, którym można z Sopotu dojść do Gdyni lub Gdańska. Trasa zachwyca swoim pięknem, a liczne knajpki dają możliwość dłuższej obserwacji Bałtyku przy czymś smacznym do jedzenia i picia.
Mój ukochany Sopot jest bajeczny. Piękny widok na morze, błękitne niebo i chmury o rozmaitych kształtach, to mieszanka doskonale uspokajająca. Mogę patrzeć na to godzinami. Bo przecież woda na nas pozytywny wpływ. Z niej są zbudowane nasze ciała, w niej dojrzewaliśmy w łonie matki.
Nadmorski pejzaż zapiera dech w piersi. Można się w nim zapaść i odpoczywać po intensywnej przejażdżce rowerowej. Ruch dodatkowo wpływa na nas bo wyzwala hormon szczęścia oraz uwalnia emocje. Nie ma to jak intensywny wysiłek i głębokie oddechy nadmorskim powietrzem. Albo leśnym świeżym powiewem od drzew, lekkim wiatrem znad jeziora – najważniejsze, aby mieć kontakt z przyrodą bo przecież jesteśmy jej częścią.
Otwarta przestrzeń jest dla mnie czymś niezwykłym. Wyzwala uczcie wolności oraz poczucie jak wielki jest świat. Szukając linii horyzontu, wiem że za nim jest coś jeszcze i jeszcze. Świat przede mną nie ma końca, podobnie jak nasza dusza, która żyje wiecznie.

Nadmorski wiatr pieści moje ciało delikatnym powiewem, co wzmaga zmysł dotyku. Morska bryza przynosi przyjemne orzeźwienie. Do tego odgłos fal uderzających o brzeg i krzyki mew, które dopełniają wrażeń.

Ale, uwaga! Mewy jednak nie zwracają uwagi na miejsce i czas wypróżnień. Niejednokrotnie już musiałam prać ubrania po takiej atrakcji. Stary przesąd mówi, że to na szczęście i zapowiedź otrzymania pieniędzy. Cóż, w takim razie trzeba to z pokorą znieść :)


Miejskie życie ma wiele zalet, ale przyroda tak kojaco wpływa na nasze zmysły. Kocham życie i cenię możliwość wzięcia każdego oddechu. Właśnie dzięki stomii mam tę szansę i jestem za nią wdzięczna. Cieszę się ze wszystkich, nawet drobnych chwil, nawet z tego, że mogę jeździć na rowerze. Trzeba kochać stomię, tak jak życie.

3 komentarze:

  1. Ja mam sporą nadwagę i chcę schudnąć póki co kilka kilogramow do grudnia. Tutaj https://fitrepublic.pl/jak-schudnac-kilka-kg-w-3-tygodnie-poradnik-odchudzania/ znalazłam ciekawy poradnik na temat odchudzania i chyba zacznę stosować się do tych wskazówek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie świetną propozycją jest aktywny wypoczynek nad wodą. Nie wiem, czy lubicie tak spędzać czas i czy interesuje Was pływanie na wodzie, ale łódki to rewelacyjna propozycja. Z pomocą takiego sprzętu, jak przyczepa podłodziowa można taką łódkę niemalże w dowolne miejsce przetransportować, aby poznawać nowe rejony. Podpowiem jeszcze, że przyczepę do łodzi dobiera się według wielkości i szerokości łodzi, aby transport był bezpieczny. Łódź podczas transportu nie może przeszkadzać innym uczestnikom ruchu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Każda forma aktywności fizycznej jest dobra. najważniejsze jest to aby sie ruszać, nawet zwykły spacer może nam poprawic humor i przyczynić sie do naszej lepszej sylwetki.

    OdpowiedzUsuń