poniedziałek, 5 czerwca 2017

Shirodhara - magiczny zabieg z medycyny ajurwedyjskiej

 Teoria ajurwedy mówi, że rodzimy się z kilkoma czakrami czyli punktami energetycznymi. Mówiąc językiem medycyny Zachodu można je porównać do splotów nerwowych. Muszą być one odblokowane oraz w stałej równowadze aby energia mogła swobodnie przepływać przez całe nasze ciało. Blokady jednego czy więcej punktów zaburzają ten przepływ w efekcie życie nie dociera do pewnych organów. Ciało daje nam sygnał o tych problemach chorując.

Zgłębiając starą indyjską wiedzę, która zakłada holistyczne podejście do człowieka i leczenie duszy, ciała i umysłu wysłuchałam wielu wykładów doktor Sashi. Przy okazji mam dla Was taki wniosek płynący z jej nauk: Zwierzęta nie chorują na chorobę Crohna, bo inaczej żyją i mniej się stresują…

Pożądana równowaga czakr to zdrowie i dobre samopoczucie na różnych płaszczyznach. Dbajmy o nie zanim organizm dojdzie do skraju i da oznaki nieprawidłowości poprzez chorobę. Polecam Wam zabieg Shirodhara. To jeden z najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich. Wprowadzając w głęboki relaks ma otworzyć „trzecie oko” czyli rozwinąć intuicję, pogłębić świadomość a nawet odmłodzić cały organizm i wyeliminować źródło ewentualnych chorób. Poddawałam się takiemu zabiegowi.


Kiedy kładziesz się na leżance nad twoją głową, a dokładnie w punkcie pomiędzy brwiami zawisa pojemnik z ciepłym olejem. W jego dnie jest otwór, przez który przepływa strumień oleju ajurwedyjskiego wprost na czakrę trzeciego oka. Naprawdę skutecznie wprowadza w stan relaksacji i odcina wszelkie myśli. Po zakończeniu należy spędzić dwie godziny siedząc w ciszy z zamkniętymi oczyma. Przyznam, że ja przeważnie po prostu zasypiam. Potem przychodzi do mnie to, co skrywałam w podświadomości, co ułatwia poznanie siebie i nasze smutki, czasem pojawiają się rozwiązania problemów, które odkładamy, To wszystko zależy od tego, w jakim jesteśmy aktualnie stanie ducha i co siedzi głęboko o w nas.


I jeszcze jedno spostrzeżenie na koniec: medycyna ajurwedyjska jest jedną ze starszych znanych ludziom a medycyna zachodnia, która rozwinęła się znacznie później bazuje na niej. To tylko taki detal.
x

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz