poniedziałek, 7 marca 2016

Projekt wnętrza przed i po

W wakacje ukazał się artykuł o mieszkaniu, w którym prowadziłam remont. W zasadzie były to dwa artykuły, ale drugie mieszkanie to póki co nic spektakularnego. Po prostu musiałam odratować nieruchomość, w której mieszkała moja babcia. Dopiero teraz znowu tam działam i  wprowadzam naprawdę wielkie zmiany.
Mieszkanie na zdjęciach ma powierzchnię 35 m2. Koszt remontu był minimalny i wyniósł około 5 tysięcy. Zależało mi na tym, aby bazując na niskim budżecie, zapewnić funkcjonalność i nadać mieszkaniu w miarę nowoczesny wygląd korzystając z rzeczy, którymi dysponuję. Kuchnię kupiłam w OBI, zasłony z lumpeksie, obrazy wyciągnęłam z  mojej galerii (Artbum ), meble przeniosłam z innego mieszkania. Pościel zakupiłam w Jysku i w ten sposób zmieściłam się w założonym budżecie. Najdroższą inwestycją było postawienie ściany, aby uzyskać dodatkowe pomieszczenie. Aktualnie jest salon, sypialnia i  osobno kuchnia.
Stół kupiłam na Allegro z wyprzedaży. Od dziecka uczona byłam oszczędności i, jak się okazuje, teraz ta umiejętność się czasem się przydaje. Oczywiście, nie zawsze powinno się oszczędzać, bo może to mieć negatywne tego skutki. Jak to mówią: chytry płaci dwa razy J
Teraz mam kolejne zajęcie. Aktualnie zajmuję się między innymi sprzedażą antyków, trochę jakbym szła w ślady rodziny, bo kiedyś matka z ojcem prowadzili w Londynie sklep z  antykami. Obydwoje rodzice byli zgodni w tym temacie i dom, w którym dorastałam też był pełen antyków. Oprócz mojego pokoju J Dlaczego dzisiaj ja też handluje starymi meblami...?
Po śmierci babci stwierdziłam, że czas na transformację, więc wspólnie z Martą i Karolem, prężną ekipą, organizujemy zmiany. Dlatego też postanowiłam wszytko wyprzedać i kupić meble z Ikei, bo większość potencjalnych klientów woli nowoczesne meble. Już niebawem oficjalnie ruszam z garażową wyprzedażą, a zyski z niej zainwestuję w nowe meble. Jak  będzie gotowe pokaże efekt przed i po. Przygotowania do sezonu i przyjazdu wczasowiczów trwają.
Życie jest ciągłym wyzwaniem, a ja je właśnie za to kocham. Czuję się bardzo szczęśliwa, że mogę próbować nowych wyzwań. Mam swoje stałe pasje, jedną z nich jest pisanie. Codziennie prawie coś piszę, ale nie zawsze się tym dzielę, bo są to moje emocje, przemyślenia, czasem wywiady z ludźmi, poradniki. Jest tego sporo.
Handel też jest bardzo satysfakcjonujący i mniej pracochłonny niż świadczenie usług. Zarobki na świadczeniu usług mają limit, a w handlu nie ma ograniczeń, nic się nie tworzy, nie daje. Trzeba tylko sprzedać produkt i włożyć maksimum energii w zdobycie klienta (co tyczy się też oczywiście świadczenia usług) www-kashuba-design.com. Każdy etap mojego życia to inne wyzwanie. Jak wyprzedam meble, to znów będę projektować kolejną przestrzeń, a  obrazy zawisną na ścianach w mojej galerii, która ma wspierać młodych artystów.
Ten rok to rok zmian, transformacji w moim życiu oraz podejmowania wielu decyzji. Jedną z  nich jest fakt, że zamykam pewnien etap pokoleniowy wyprzedając wszystko i wprowadzam etap nowoczesności, etap nowych pokoleń. Na mojej stronie znajdziecie kilka moich projektów, ale jest to zaledwie mała część, bo lista realizacji jest długa J www-kashuba-design.com. 
Jakie lubicie wnętrza?


3 komentarze:

  1. Heja dziewczyno! Sorry z offtop, ale słuchałem Cię właśnie w Trójce.Wszystkiego najlepszego! Żyj i nie przejmuj się pierdołami!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie mieszkanie, ma potencjał. Też jestem w trakcie szukania nieruchomości dla siebie. Samemu ciężko mi coś znaleźć, ale widziałem że Remax Warszawa ma całkiem szeroką ofertę ciekawych nieruchomości, a wśród nich także nieruchomości premium. Myślę, że duże doświadczenie i wiedzę o nieruchomościach. A co Pani o nich myśli?

    OdpowiedzUsuń
  3. Faktycznie widać potencjał! Odświeżenia lub zmiany raz na jakiś czas potrzebują wszystkie wnętrza. Szczególnie o odpowiednią aranżację i dopilnowanie wszystkich remontów muszą zadbać właściciele hoteli. Wygląd i wygoda wpływają na to, czy goście wystawią dobrą opinię i czy chętnie wrócą ponownie. W pokojach hotelowych najważniejsze są łóżka hotelowe z wygodnym materacem.

    OdpowiedzUsuń