poniedziałek, 1 lutego 2016

Człowiek bez Barier

Końcówka 2015 roku przyniosła mi wielką niespodziankę. Spotkał mnie ogromny zaszczyt. Zostałam jedną z pięciu laureatów konkursu "Człowiek Bez Barier ". Gala finałowa odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Gościem specjalnym była Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. Podczas uroczystości panowała niezwykle wzruszająca atmosfera, a cała oprawa wydarzenia miała bardzo uroczysty charakter. 


Otwarcie gali poprowadziła dziennikarka telewizyjna, Paulina Chylewska wraz z prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Panem Piotrem Pawłowskim. Moja mama jest wielką fanką sportu więc obecność Pauliny Chylewskiej, na co dzień zajmującej się dziennikarstwem sportowym, bardzo ją ucieszyła. Jej uroda, osobista klasa oraz kobieca kreacja powaliły mnie oraz moją mamę na kolana. Ogromny podziw oraz szacunek wzbudza we mnie prezes stowarzyszenia.

Ludzie, którzy potrafią zarządzać organizacjami niezmierniemi imponują. Jestem dość temperamentna i sama mam zapędy aby ,,szefować”. Chętnie wysłucham wskazówek, lecz niezbyt lubię się całkowicie podporządkowywać. Warto swobodnie wyrażać własne zdanie :)

A teraz wracam do tematu i tego pięknego dnia :)

Miejsce dla laureatów przygotowane było w pierwszych rzędach. Cała sala, aż po brzegi wypełniona była gośćmi. Gościem specjalnym wydarzenia była między innymi Monika Kuszyńska,  która otrzymała nagrodę specjalną. Jej niezwykły talent i piękny anielski głos spotęgowały i tak już przemiłą atmosferę. Słowa piosenek spowodowały, że miałam na skórze ciarki, a moje oczy napełniły łzy wzruszenia. Monika wydaje się być osobą o wielkiej wrażliwości, a jej subtelna uroda sprawia, że jest niezwykle atrakcyjną kobietą. Czułam się zaszczycona przebywając w jej towarzystwie. Gośćmi gali finałowej byli również: Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Antonina Ostrowska - przewodnicząca jury konkursu oraz Robin Barnett - ambasador Wielkiej Brytanii. Wizytę Pana ambasadora przyjęłam z wielkim sentymentem. Przecież właśnie w stolicy tego kraju przyszłam na świat.

Finaliści byli naprawdę inspirujący. Są to ludzie o wielkiej sile. Warto czasem spojrzeć  na życie z pokorą. Osoby, które przezwyciężają trudności losu mają w sobie tyle radości, entuzjazmu chęci życia. Te trudne doświadczenia wzmacniają siłę charakteru. Nagrodę publiczności otrzymał Mariusz Kędzierski, którego poznałam bliżej w czasie wspólnego wywiadu. Jest to osoba niezwykle uzdolniona plastycznie oraz obdarzona dużą inteligencją emocjonalną i intelektem. Do dziś mamy ze sobą kontakt. W wielu kwestiach podobnie postrzegamy rzeczywistość i mamy bliźniacze poglądy.

Nadszedł moment, kiedy laureaci konkursu zostali wyczytani z listy. Emocje jak na rozdaniu Oscarów J Kiedy zobaczyłam swój film na ekranie, w którym wypowiadały się moje przyjaciółki oraz mama, dopadło mnie wielkie wzruszenie. Idąc odebrać nagrodę czułam się jakbym szła po mojego Oscara. Cudownie było trzymać statuetkę w ręku, wygłosić krótkie przemówienie oraz złożyć podziękowania. To zaszczyt dla mnie być ambasadorką kampanii ,,STOMAlife. Odkryj stomię”, która skierowana jest do takich osób jak My. Każda historia jest dla mnie siłą napędową do dalszego działania.  

Niezwykle poruszyła mnie historia Agnieszki Bal, laureatki nagrody głównej. Dziewczyna z porażeniem mózgowym, która zdawała maturę trzy dni i osiem godzin, pokazując łokciem literki alfabetu. To jej jedyny sposób komunikacji. Dodatkowo, muszę powiedzieć, że Agata skończyła studia i działa prężnie w dwóch stowarzyszeniach. W czasie przygotowywania materiału mogłam poznać super ludzi, między innymi operatora oraz dziennikarkę Integracji J Z Moniką rozmawiało  nam się tak, jakbyśmy znały się od dawna. Muszę przyznać, że cała impreza oraz przygotowania do niej były naprawdę wyjątkowe. Dziękuję bardzo za uhonorowanie mnie nagrodą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz