środa, 16 września 2015

Smażone kwiatki cukinii

Wielokrotnie wspominałam Wam już, że uwielbiam jeść. Bywały momenty kiedy przez długi czas nie mogłam jeść ulubionych posiłków i to właśnie wtedy odkryłam, że jedzenie jest jednym z najważniejszych elementów mojego życia. We Włoszech przekonałam się, że nie ja jedna mam takie podejście do posiłków. :) 

Chciałam się z Wami podzielić jedną z moich ulubionych potraw. Jest bardzo prosta w przygotowaniu, ale wyjątkowa w smaku. :) Nie wiem, czy wiedzieliście o tym, że kwiatki cukinii można jeść. Są bardzo aromatyczne i delikatne. To właśnie ich używam do przygotowania tego wyjątkowego dania.

Składniki:

  • serek do smarowania o dowolnym smaku
  • bułka tarta
  • jajko
  • kwiaty cukinii (zazwyczaj kupuję je na targu)
Sposób przygotowania:

Delikatnie rozchylamy płatki cukinii, nadziewamy kwiaty serkiem, a następnie je zaklejamy.Na głębokim talerzu rozbijamy jajko, które roztrzepujemy widelcem. Na drugi talerz wysypujemy bułkę tartą. Kwiaty moczymy po kolei w jajku, potem obtaczamy w bułce tartej. Tak przygotowane kwiatuszki smażymy na małym ogniu. Potrzebują one zaledwie kilku minut i najlepiej smakują przygotowane na maśle. Po lekkim zarumienieniu, przewracamy je na drugą stronę. Mam nadzieję, że będzie Wam smakowało! :) 


Smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz