poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Kitesurfing

Opowiem Wam o mojej kolejnej wspaniałej, ekstremalnej przygodzie. Zawsze marzyłam o tym, aby spróbować kitesurfingu. W moim życiu doszło do wielu zawirowań, dlatego miałam początkowo sporo oporów, żeby zrealizować swój ambitny plan. Wychodzę jednak z założenia – „co się odwlecze, to nie uciecze” i po długim czasie oczekiwania, wreszcie udało mi się spełnić jedno z moich największych marzeń! 

Kitesurfing nie jest co prawda tanią pasją, jednak zdecydowanie wartą spróbowania. W Polsce istnieje kilka miejsc, w których można sprawdzić się w tym fantastycznym sporcie. Ja wybrałam się ze znajomymi na Półwysep Helski, a konkretnie do Chałup. Dla tak wielkiego śpiocha jak ja, pierwszym wyzwaniem było wstanie przed 7 rano. Początkowo miałam pewne obawy, jednak całość zaczęła się dość spokojnie – wprowadzeniem i teorią. Instruktor opowiedział nam o wietrze oraz funkcjonowaniu i rodzajach latawca. Następnie próbowaliśmy w odpowiedni sposób wzbić latawce w powietrze. Ich wielkość dobierano według wagi kursanta oraz siły wiatru. Następnie mieliśmy przerwę w szkoleniu, którą wykorzystałam na obiad. Powiem Wam, że nie tylko w moim ukochanym Sopocie, ale  również na Helu  jest sporo miejsc, gdzie można zjeść smaczną rybkę.

Niestety warunki pogodowe były mało sprzyjające i długo czekaliśmy na wiatr, który umożliwiłby nam kontynuowanie kursu. Dopiero koło godziny 17 wiatr okazał się być wystarczająco silny, by wznowić trening. Rozstawiliśmy się na plaży i przy pomocy małych, niegroźnych latawców treningowych próbowaliśmy wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną w praktyce.

W końcu przyszedł czas na prawdziwe wyzwanie – szkolenie w wodzie! Instruktor był cały czas przy nas, dzięki czemu czułam się bezpiecznie. Musiałam jednak bardzo uważać, jeden niewłaściwy ruch mógł spowodować wybicie się bardzo wysoko ponad wodę. Uczyliśmy się różnych rzeczy, najfajniejsze było latanie nad woda, czyli tzw. body drag. Można było poczuć adrenalinę. Spędziliśmy tak około dwóch godzin. Jak na pierwszy raz, wystarczyło mi to w zupełności. Przyznam, że lekko zmarzłam pomimo pianki. Dla początkujących polecam korzystać z tej najgrubszej. Woda w Zatoce Puckiej nie jest najcieplejsza.

Całodzienne zmagania opłaciły się – udało mi się zdobyć pierwszy stopień!!! Kolejnym jest praktykowanie nabytych umiejętności, a następnie pływanie z deską. Jeszcze nie wiem, czy będę „latać” dalej, cieszę się jednak, że spróbowałam. Żadna choroba nie jest w stanie mnie powstrzymać przed odrobiną takiego szaleństwa.

Życzę Wam moi drodzy, abyście szli do przodu i nie oglądali się za siebie. Żyjcie teraźniejszością, korzystajcie z życia i wyznaczajcie sobie cele, do których możecie zmierzać. Mogą być to właśnie tego typu marzenia. Kiedyś sądziłam, że z moją dolegliwością oraz dodatkowo pękniętym dyskiem, przez który musiałam spędzić około roku w łóżku, nigdy nie uda mi się zrealizować mojego planu. Jak widać, nie dałam za wygraną i w końcu się udało! :)
3 komentarze:

  1. Experience the thrill of kitesurfing with our expert guides and top-notch equipment. Learn the art of harnessing the wind as you glide over the waves, combining adrenaline-pumping action with the serenity of the sea. Whether you're a seasoned pro or a first-timer, embark on an unforgettable kitesurfing adventure with us. Book your ride now and let the wind carry you to new heights!"

    OdpowiedzUsuń
  2. Kitesurfing is an exhilarating water sport that combines elements of surfing, windsurfing, and paragliding. Participants harness the power of the wind with a kite while riding on a board, allowing for high-speed maneuvers and impressive aerial jumps. With its adrenaline-pumping thrills and opportunities for freestyle creativity, kitesurfing appeals to adventure seekers and water sports enthusiasts alike. Learning to kitesurf requires patience, practice, and proper safety precautions, but mastering this dynamic sport offers a unique sense of freedom and accomplishment. Whether gliding across waves or catching air above the water, kitesurfing provides an unforgettable experience on the open sea. abogado de planificación patrimonial

    OdpowiedzUsuń
  3. Kitesurfing is an exhilarating water sport that combines elements of surfing and paragliding. Participants harness the power of the wind with a kite while riding on a board, allowing for thrilling rides and aerial maneuvers. It offers a unique blend of adrenaline and tranquility as riders glide across the water's surface. Learning kitesurfing requires dedication and practice, but the reward of mastering this dynamic sport is unparalleled. Whether you're a beginner or an experienced rider, kitesurfing offers endless opportunities for adventure and excitement on the waves. estate lawyer

    OdpowiedzUsuń