wtorek, 27 stycznia 2015

Uprawiaj sport i czuj się w pełni komfortowoNajlepszą i najwygodniejszą bielizną do uprawiania sportów są według mnie damskie bokserki. Na zdjęciu prezentuje kilka różnych przykładów. Jeśli ubieram dopasowane spodni, zwracam uwagę na gramaturę i materiał bielizny. Ważne jest, żeby była dopasowana, grubsza i z odpowiednim stanem, tak jak na zdjęciu (czarne w kwiatki). Bokserki oraz ich materiał dobieram w zależności  od sportu oraz reszty ubioru na jaką się decyduje.Strój na siłownię i do biegania.
Kiedy idę na siłownię lub pobiegać zakładam legginsy, a do tego dłuższy top, który zakrywa opatrunek. W takim stroju można poczuć się komfortowo i być spokojnym, że jeżeli zbierze się treść jelitowa będzie to niezauważalne. Jeżeli chcecie założyć obie bardzo dopasowane części to proponuję spodnie dresowe we wzory(tak jak na zdjęciu) – równie dobrze maskują opatrunek. Jeśli macie ochotę pokazać nóżkę, możecie założyć dresowe albo ortalionowe szorty, sprawdzają się podczas uprawiania każdego sportu i mają rożną długość.


Jeżeli wybieracie się na jogę, pilates i zajęcia aerobowe polecam założyć tak zwane „alladynki”. Są bardzo wygodne, luźne i mają z przodu marszczenia dzięki czemu również świetnie sprawdzają się w przypadku noszenia stomijnego sprzętu. Do „alladynek” warto jednak założyć obcisły top, dzięki któremu instruktor widzi, że ćwiczenia wykonywane są prawidłowo - czyli na prostym kręgosłupie i wciągniętym brzuchu. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pod okiem instruktora chroni odcinek lędźwiowy przed kontuzją. To bardzo ważna sprawa, sama jestem już po dwóch operacjach kręgosłupa z powodu drobnej kolizji drogowej, (duże dawki sterydów strasznie osłabiły mój kręgosłup). Warto dbać o mocny i zdrowy kręgosłup i uprawiać sporty - dzięki nim cofnęła mi się polekowa osteoporoza.  
Na crossfit i zumbę warto założyć luźne dresy np. szare ze zdjęcia, a do tego sportowy dopasowany top. Przy skokach i skłonach koszulka musi przylegać do ciała, żeby nie było widać bielizny.   

Sporty wodne
Do tego rodzaju sportów ważne jest, aby pod szortami mieć zawsze piankę – w innym wypadku opatrunek może odpaść kiedy wpada się do wody z impetem. Miałam dwa razy już taką sytuacją. Opatrunek odpadł mi podczas pływania na nartach wodnych i na tak zwanym bananie  zamontowanym do motorówki, który ciągnie za sobą poszukiwaczy przygód. Po tych sytuacjach, aby czuć się komfortowo, zawsze noszę piankę i dodatkowe szorty.
Podczas uprawiania sportów, gdzie prędkość nie jest już tak duża, noszenie pianki nie jest obowiązkiem. Na kajaki wybieram się na przykład w szortach do pływania i staniku od bikini.


Sporty Zimowe
Mimo, że częściej jeżdżę na nartach, osobiście wolę zakładać wtedy spodnie do snowboardu. Są luźne i wygodne. Ja pod takie spodnie ubieram jeszcze dodatkowe, bawełniane spodnie termalne.
Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się dla was przydatne. Pamiętajcie, że sport to najlepszy sposób na produkowanie endorfin – hormonów szczęścia. A Wy jakie macie spostrzeżenia na temat ubrań idealnych do uprawiania różnego rodzaju sportów? Podzielcie się nimi w komentarzach.
 2 komentarze:

  1. Ja nie zmieniłem sposobu ubierania po operacji. Najważniejsze dla mnie by pasek nie uciskał stomii. Jeśli chodzi o sport to u mnie świetnie sprawdza się rower, a ubrania to typowo sportowe - wygodne, funkcjonalne, w odpowiednim rozmiarze oraz odpowiednie do warunków atmosferycznych. Oczywiście najpierw zawsze warto zapytać lekarza czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do intensywnego uprawiania sportu.

    OdpowiedzUsuń