wtorek, 27 stycznia 2015

Uprawiaj sport i czuj się w pełni komfortowoNajlepszą i najwygodniejszą bielizną do uprawiania sportów są według mnie damskie bokserki. Na zdjęciu prezentuje kilka różnych przykładów. Jeśli ubieram dopasowane spodni, zwracam uwagę na gramaturę i materiał bielizny. Ważne jest, żeby była dopasowana, grubsza i z odpowiednim stanem, tak jak na zdjęciu (czarne w kwiatki). Bokserki oraz ich materiał dobieram w zależności  od sportu oraz reszty ubioru na jaką się decyduje.Strój na siłownię i do biegania.
Kiedy idę na siłownię lub pobiegać zakładam legginsy, a do tego dłuższy top, który zakrywa opatrunek. W takim stroju można poczuć się komfortowo i być spokojnym, że jeżeli zbierze się treść jelitowa będzie to niezauważalne. Jeżeli chcecie założyć obie bardzo dopasowane części to proponuję spodnie dresowe we wzory(tak jak na zdjęciu) – równie dobrze maskują opatrunek. Jeśli macie ochotę pokazać nóżkę, możecie założyć dresowe albo ortalionowe szorty, sprawdzają się podczas uprawiania każdego sportu i mają rożną długość.


Jeżeli wybieracie się na jogę, pilates i zajęcia aerobowe polecam założyć tak zwane „alladynki”. Są bardzo wygodne, luźne i mają z przodu marszczenia dzięki czemu również świetnie sprawdzają się w przypadku noszenia stomijnego sprzętu. Do „alladynek” warto jednak założyć obcisły top, dzięki któremu instruktor widzi, że ćwiczenia wykonywane są prawidłowo - czyli na prostym kręgosłupie i wciągniętym brzuchu. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pod okiem instruktora chroni odcinek lędźwiowy przed kontuzją. To bardzo ważna sprawa, sama jestem już po dwóch operacjach kręgosłupa z powodu drobnej kolizji drogowej, (duże dawki sterydów strasznie osłabiły mój kręgosłup). Warto dbać o mocny i zdrowy kręgosłup i uprawiać sporty - dzięki nim cofnęła mi się polekowa osteoporoza.  
Na crossfit i zumbę warto założyć luźne dresy np. szare ze zdjęcia, a do tego sportowy dopasowany top. Przy skokach i skłonach koszulka musi przylegać do ciała, żeby nie było widać bielizny.   

Sporty wodne
Do tego rodzaju sportów ważne jest, aby pod szortami mieć zawsze piankę – w innym wypadku opatrunek może odpaść kiedy wpada się do wody z impetem. Miałam dwa razy już taką sytuacją. Opatrunek odpadł mi podczas pływania na nartach wodnych i na tak zwanym bananie  zamontowanym do motorówki, który ciągnie za sobą poszukiwaczy przygód. Po tych sytuacjach, aby czuć się komfortowo, zawsze noszę piankę i dodatkowe szorty.
Podczas uprawiania sportów, gdzie prędkość nie jest już tak duża, noszenie pianki nie jest obowiązkiem. Na kajaki wybieram się na przykład w szortach do pływania i staniku od bikini.


Sporty Zimowe
Mimo, że częściej jeżdżę na nartach, osobiście wolę zakładać wtedy spodnie do snowboardu. Są luźne i wygodne. Ja pod takie spodnie ubieram jeszcze dodatkowe, bawełniane spodnie termalne.
Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się dla was przydatne. Pamiętajcie, że sport to najlepszy sposób na produkowanie endorfin – hormonów szczęścia. A Wy jakie macie spostrzeżenia na temat ubrań idealnych do uprawiania różnego rodzaju sportów? Podzielcie się nimi w komentarzach.
 5 komentarzy:

  1. Ja nie zmieniłem sposobu ubierania po operacji. Najważniejsze dla mnie by pasek nie uciskał stomii. Jeśli chodzi o sport to u mnie świetnie sprawdza się rower, a ubrania to typowo sportowe - wygodne, funkcjonalne, w odpowiednim rozmiarze oraz odpowiednie do warunków atmosferycznych. Oczywiście najpierw zawsze warto zapytać lekarza czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do intensywnego uprawiania sportu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja przyznam szczerze, że ze sportów to chyba najbardziej lubię sportowy wodne, a zaczęło się u mnie pływaniem. Teraz z kolei zainteresowała mnie dmuchana deska do pływania , którą można wykorzystać sobie w różnych miejscach i popływać, jeśli oczywiście macie już jakieś lekcje i nauki pływania za sobą. Takie pływanie na desce w ostatnim czasie stało się bardzo popularne.

    OdpowiedzUsuń