wtorek, 2 grudnia 2014

Medytacja


Na dobry początek dnia staram się medytować. Nie mogę Wam jednak zbyt wiele o Tym opowiedzieć na własnym przykładzie, bo jest to w moim życiu nowość, ale zaczynam czuć efekty. To pomaga mi się wyciszyć, zrelaksować, odciąć myśli. Kiedy wracam z medytacji do rzeczywistości, czuję, jakby ktoś zrzucił ze mnie ogromny ciężar, czuję się taka lekka i wyciszona.
Nasze codzienne życie skazane jest często na pośpiech i ogromny stres. Dodatkowo wiele osób dookoła nas ma w sobie dużo złych emocji i negatywnej energii. Medytacja ma na celu usprawnianie swojej wewnętrznej energii, która często choruje poprzez bodźce zewnętrzne lub nasze destrukcyjne działanie na samych siebie. Energia ta sprawia, że organizm jest silniejszy i lepiej pokonuje choroby. Ustabilizowanie jej poprzez systematyczne medytowanie, daje nam osłonę przeciwko wpływowi innych, negatywnych energii z zewnątrz. 


Poznałam grupę osób, która od dłuższego czasu medytuje regularnie. Stali się oni moją inspiracją, bo postanowili walczyć ze swoimi problemami. Nie zatrzymali się na narzekaniu, albo uprzykrzaniu życia innym. Celem jednej z tych osób było wygranie z nałogiem i zrobiła to dzięki medytacji. W wyciszeniu się i zaznaniu wewnętrznego spokoju, dostrzegła więcej pozytywów, a niżeli w używce. Inna pani, którą poznałam, opowiedziała mi, że jej dolegliwości  zdrowotne zaczęły się stopniowo cofać. Jeszcze inna osoba miała specyficzną rodzinę, która wpływała na jej życie bardzo negatywnie. Teraz zdystansowała się i już nie smuci się z tego powodu. Jest na tyle stabilna i silna, że ma stały kontakt z rodzina, odwiedza ją i już nic ją nie dołuje. Dookoła nas jest tyle energii, jakoś to wszytko musi funkcjonować.
Warto spróbować wyciszyć się, połączyć z główna siłą oraz żyć w zgodzie z własnym ja i swoim sercem. Energią można nazwać też duszę, która narażona jest na cierpienie i dlatego warto uspakajać ją poprzez wyciszenie i totalne wyłączenie się, czyli medytację. Można wtedy myśleć o Bogu, z którym chcemy się pojednać - jako z tą główna siłą lub energią. Nie chcę wchodzić tu na tematy religijne, ale medytacja jest dla każdego, bez znaczenia, czy jest wierzący. To bardziej styl życia i dbanie o siebie, dlatego serdecznie ją polecam.

1 komentarz:

  1. Super. Ja też od pewnego czasu rozpoczęłam zajęcia z medytowania i jestem bardzo zadowolona.

    OdpowiedzUsuń