piątek, 23 października 2015

Aqua-Aerobik

W ostatnim czasie miałam okazję brać udział w zajęciach aqua aerobiku. Na początku nie byłam do nich przekonana, dotychczas kojarzyły mi się z zabiegami rehabilitacji kręgosłupa, które przeszłam jakiś czas temu. Uwielbiam porządny wysiłek fizyczny więc myślałam, że tego rodzaju ćwiczenia są zwyczajnie nie dla mnie. Tymczasem aqua aerobik miło mnie zaskoczył! Naprawdę warto było spróbować. Na zajęciach spotkałam osoby w różnym wieku. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali na początku hantelki i piankowe „makarony”. Hantelki to dodatkowe obciążenie dla mięśni, „makaron” pomaga utrzymać równowagę w wodzie. Ćwiczenia jakie wykonywaliśmy to między innymi nożyce, brzuszki, pajacyki, skręty i podskoki. Do aktywności motywowała nas energetyczna muzyka.
Wysiłek fizyczny, którego wymagają ćwiczenia w wodzie jest idealny dla każdego, zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, jak i dla tych, którzy uprawiają go regularnie. Taki trening wzmacnia mięśnie całego ciała, w tym mięśnie brzucha, dlatego może być idealnym elementem profilaktyki przeciwprzepuklinowej dla stomików.

Istnieje teoria, która mówi, że woda jest dla człowieka symbolem powrotu do łona matki – nieodłącznej części nas samych. Osobiście namawiam Was do obcowania z tym żywiołem natury w formie regularnych wizyt na basenie i udziału w zajęciach aqua aerobiku. 

1 komentarz:

  1. Zanim zaczęłam prowadzić zajęcia jako instruktor Aqua Zumba, to dość często chodziłam na zajęcia Aqua Aerobiku. Wtedy bardzo spodobały mi się ćwiczenia w wodzie przy żywiołowej muzyce. Rzeczywiście każdy może brać udział w zajęciach w wodzie, bez względu na zaangażowanie w sport. Paulino pięknie podsumowałaś zajęcia Aqua Fitness. :)

    OdpowiedzUsuń