poniedziałek, 23 lutego 2015

Słodycz dnia codziennego

Wszyscy wiedzą, że czekolada jest pyszna i posiada dobre właściwości. Jest To słodycz, która nie tuczy – jeżeli oczywiście je się ją z umiarem. Czekolada zawiera wiele składników mineralnych takich jak: żelazo, potas, magnez, fosfor, wapń oraz witaminy A,D,E i z grupy B. Kilka kostek czekolady dziennie chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym – czyli przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – i niweluje powstawanie zmarszczek. 


Dzięki bardzo dużej zawartości flawonoidów, zawartych w ziarnach kakaowca, czekolada wzmacnia układ odpornościowy i obniża ryzyko zachorowalności na raka. Spożywana regularnie pozytywnie wpływa także na krążenie przez co redukuje ryzyko zachorowalności na choroby układu sercowo - naczyniowego. Czekolada, dzięki prostym węglowodanom jest doskonałym źródłem energii – z powodzeniem można zabrać ją na stok, wycieczkę w góry czy długie wyprawy wymagające wysiłku. Dobrze wpływa na pamięć oraz samopoczucie.

  
Drodzy stomicy, pamiętajcie jednak, aby spożywać ją z umiarem. Spożywana w dużych ilościach – szczególnie ta z dużą ilością dodatków - może powodować blokowanie stomii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz